Těžař ConocoPhillips propustí desetinu zaměstnanců | E15.cz

Těžař ConocoPhillips propustí desetinu zaměstnanců

Těžař ConocoPhillips propustí desetinu zaměstnanců
ilustrační foto, ConocoPhillips
• 
ZDROJ: www.offshoreenergytoday.com

ČTK

Americká ropná firma ConocoPhillips propustí 1810 zaměstnanců, zhruba deset procent celkové pracovní síly. Důvodem jsou nízké ceny ropy. Toto propouštění je již druhým snižováním počtu zaměstnanců ve firmě v letošním roce. ConocoPhillips je největší nezávislou ropnou a plynárenskou společností ve Spojených státech

Spolu s předchozím oznámeným propouštěním tak ConocoPhillips letos zruší 2810 pracovních míst, tedy asi 15 procent. Nejvíce se nejnovější propouštění dotkne Severní Ameriky. Více než 500 míst chce firma zrušit v Houstonu, kde má svoji centrálu a pracuje zde téměř 3800 lidí.

Ceny ropy za poslední více než rok prudce klesly a cena americké ropy se pohybuje kolem nejnižší hodnoty za šest let. Důvodem jsou vysoké dodávky na trhy a obavy o vývoj poptávky kvůli zpomalení globální ekonomiky a zvláště čínské ekonomiky, která je druhou největší na světě a jedním z největších konzumentů ropy. Kvůli propadu cen ropy musely téměř všechny energetické společnosti buď snížit výdaje na průzkum nebo propouštět, často oboje.

Firma ConocoPhillips ve druhém čtvrtletí kvůli poklesu cen ropy hospodařila se ztrátou 179 milionů USD (4,3 miliardy korun). V nejnovějším prohlášením společnost uvedla, že sníží své výdaje a omezí průzkumné práce v hlubokých vodách, kvůli posílení své konkurenceschopnosti však musí rovněž propouštět, napsala agentura AP.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!