Traktory Zetor získají německé motory a větší výkon | E15.cz

Traktory Zetor získají německé motory a větší výkon

Zetor 7441
Zetor 7441
• 

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Traktorářská ikona Zetor vyjede v příštích sezonách s německými motory. Byznysmeni z brněnské Líšně se dohodli s globálním lídrem oboru, německými motoráři z firmy Deutz. Partnerství se v plné síle projeví v nadcházejících dvou letech, kdy se má německá technika stát srdcem nových modelů, které Zetor plánuje představit do konce roku 2016. Poprvé v historii se tak pod kapotami českých traktorů objeví cizí motory.

„Motory Deutz budou využity jak v nižších, tak i ve vyšších výkonových kategoriích v nových modelových řadách našich traktorů,“ uvádí Alexandr Kuchař ze Zetoru. Ambicí německého Deutzu je především posílení své pozice na středoevropském trhu. „Obchod dále rozšiřuje náš obchodní model dodávek pro zemědělskou techniku a posiluje naši pozici v evropském prostoru,“ uvádí Michael Wellenzohn z firmy Deutz.

„Spolupráce se společností Deutz nám umožní soustředit se na vývoj nových modelů traktorů jako celků,“ uvádí David Kollhammer, technický šéf Zetor Tractors. Pod české kapoty zamíří dvojice naftových motorů TCD 2,9 a TCD 6,1. Oproti českým motorům mají mít německé stroje vyšší výkon a nižší spotřebu paliva, silnou stránkou mají být i nízké emise či velká porce elektroniky umožňující efektivnější provoz traktorů.

Zetor vydělal v loňském roce přes 320 milionů korun, roční obrat brněnské firmy činí kolem 4,5 miliardy. Bezmála devadesát procent produkce směřuje na vývoz, loni tak skončila většina traktorů ve Spojených státech, Velké Británii, Maďarsku či Polsku.

Německý Deutz loni utržil v přepočtu kolem čtyřiceti miliard korun a vydělal přes pět miliard. Firma Deutz působí letos na trhu dodavatelů pro zemědělskou techniku právě sto padesát let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah