Trump nechce, aby New York brázdily mercedesy. Německé automobilky prý hodlá vytlačit z trhu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Trump nechce, aby New York brázdily mercedesy. Německé automobilky prý hodlá vytlačit z trhu

ČTK

Prezident USA Donald Trump chce podle německého časopisu Wirtschaftswoche vytlačit německé automobilky z amerického trhu. Francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi řekl, že nechce, aby New York brázdily mercedesy, uvedl časopis s odvoláním na diplomatické zdroje z EU a USA.

Němečtí výrobci ve Spojených státech kontrolují 90 procent trhu prémiových značek a Trumpova administrativa už zahájila vyšetřování, zda dovoz vozidel nepoškozuje domácí automobilový průmysl. To by mohlo vést k zavedení až 25procentního cla na dovoz německých vozů, což by podle analýzy firmy Evercore ISI německé výrobce prémiových značek stálo 4,5 miliardy eur.

Podle údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) činila hodnota dovozu osobních aut z USA do EU za loňský rok 6,2 miliardy eur (zhruba 160 miliard korun), zatímco hodnota dodávek opačným směrem dosáhla 37 miliard eur. Ze zemí Evropské unie je Německo největším vývozcem osobních automobilů do Spojených států.

Chytré airbagy i zboží z e-shopu přímo do auta. Škodě mají v nové éře pomoci izraelské start-upy

Německé automobilky loni vyrobily v montážních závodech ve Spojených státech 804 tisíc vozů a dalších 657 tisíc na trh Severní Ameriky vyvezly z Německa, uvedlo německé sdružení automobilového průmyslu VDA.

Prezident Trump má dnes rozhodnout o budoucnosti cel na dovoz evropské oceli a hliníku do USA.

Čína otevírá dveře zahraničním automobilkám. Sníží clo na dovoz
Investoři nalili do Taxify další miliardy, taxislužba se připravuje na boj s Uberem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!