Taxify získala finanční podporu v boji s Uberem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Investoři nalili do Taxify další miliardy, taxislužba se připravuje na boj s Uberem

Investoři nalili do Taxify další miliardy, taxislužba se připravuje na boj s Uberem
Taxify
• 
ZDROJ: Taxify

ČTK

Estonská internetová taxislužba Taxify získala 175 milionů dolarů (3,9 miliardy korun) od investorů v čele s německou automobilkou Daimler. Peníze využije na další expanzi na svých současných trzích a na boj s alternativní taxislužbou Uber. Informovala o tom agentura Reuters.

Estonská firma, které už se podařilo v některých městech ve střední a východní Evropě a v Africe získat podíl na trhu právě na úkor Uberu, peníze využije také k rozvoji své technologie.

Taxify tvrdí, že má ve více než 25 zemích kolem deseti milionů zákazníků a zhruba 500 tisíc řidičů. Vedení firmy nyní bude rozšířeno o zástupce německého investora.

Uber se ziskem v dohledné době stále nepočítá

Daimler je majoritním vlastníkem nebo významným podílníkem na řadě online taxislužeb napříč Evropou a na Blízkém východě. Většinový podíl má ve firmách, které konkurují Uberu, jako je například společnost MyTaxi, která působí v Německu, Británii, Irsku a Španělsku. Podílníkem je ale také ve francouzské Chauffeur-privé a ve firmě Careem, která nabízí služby v zemích na Blízkého východu.

Společnost Taxify byla založena před pěti lety. Po nynějším kole financování se tržní hodnota podniku pohybuje kolem jedné miliardy dolarů (22 miliard korun).

Avia ukázala svůj nový nákladní vůz, letos plánuje vyrobit desítky kusů
České dráhy stále sázejí na pendolina, investují do celkové rekonstrukce

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!