Tvary Škoda Auto budou v německých rukou, přichází designér z Volkswagen | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tvary Škoda Auto budou v německých rukou, přichází designér z Volkswagen

ČTK

Novým šéfdesignérem Škody Auto bude od září dosavadní vedoucí designu exteriéru značky VW Oliver Stefani. Nahradí Jozefa Kabaně, který letos v únoru oznámil přechod k BMW. 

Třiapadesátiletý Stefani je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně. Jeho rukopis nese řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů. Podílel se například na vývoji modelů up!, Polo, Jetta, Tiguan nebo současné generace modelu Golf.

Design Škody se podle předsedy představenstva značky Bernharda Maiera v posledních letech velmi dobře rozvíjel a nedávno jej značka přenesla i na své nové modely SUV. "S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál," uvedl Maier.

Boj o pracovní síly. Své zaměstnance si „dováží“ Amazon, Škoda Auto či Tesco

Slovák Kabaň ze Škody odešel po devíti letech, v nichž značka získala výrazný osobitý styl. Završením jeho práce u Škody je nástupce malého SUV Yeti pod názvem Karoq, který přijde na trh v druhé polovině roku.

Škoda loni prodala přes milion aut. V současnosti nabízí modely Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Karoq, Kodiaq a Superb.

Škoda vyrábí octavie na dalším kontinentu, spustila linku v Alžírsku. Podívejte se, jak montáž probíhá

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!