Vlastníci Eltoda firmu konsorciu J&T a Natland Group neprodají | E15.cz

Vlastníci Eltoda firmu konsorciu J&T a Natland Group neprodají

Eltodo
Eltodo
• 
ZDROJ: Eltodo

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vlastníci společnosti Eltodo, která spravuje osvětlení v Praze a dalších městech, firmu konsorciu J&T a Natland Group neprodají. J&T a Natland Group na konci loňského roku zvítězily ve výběrovém řízení na nákup Eltoda. Transakci v únoru schválil antimonopolní úřad.

„Eltodo je zdravá a silná firma, nebudeme ji prodávat pod cenou,“ zdůvodnil rozhodnutí prezident a majoritní vlastník skupiny Eltodo Libor Hájek. Nevyloučil, že by firma mohla být znovu nabídnuta k prodeji. Žádný termín ale nestanovil.

Prodejní cena Eltoda nebyla zveřejněna. Podle informací Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže měl Natland získat akcie, které představovaly stoprocentní podíl na základním kapitálu a hlasovacích právech v Eltodu. J&T nedávno uvedla, že neuplatnila opci na nákup podílu v Eltodu.

Eltodo se kromě správy a údržby veřejného osvětlení v desítkách českých měst a obcí zabývá technologií pro dopravní infrastrukturu, kam patří nejrůznější řídicí, informační a parkovací systémy.

Eltodo technologicky zabezpečovalo například výstavbu nejvýznamnějších českých tunelů, včetně Strahovského v Praze a Klimkovic u Ostravy. Podílelo se i na stavbách tunelů na Slovensku a v Turecku. Do skupiny patří i firma Vegacom, působící v oblasti komunikačních technologií. Tržní obrat skupiny Eltodo v roce 2010 přesáhl čtyři miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.