Volkswagen chystá v Mexiku miliardovou investici, rozšíří závod v Pueblu | e15.cz

Volkswagen chystá v Mexiku miliardovou investici, rozšíří závod v Pueblu

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: tofuprod; Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Volkswagen plánuje investovat zhruba jednu miliardu dolarů (24,8 miliardy Kč) do rozšíření svého závodu v mexickém městě Puebla. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Reuters. Investice by mohla být oznámena už příští týden.

Volkswagen chce v Mexiku rozšířit výrobu kompaktního modelu Tiguan. Očekává se, že díky investici vznikne zhruba 1900 nových pracovních míst. Mluvčí Volkswagenu v Mexiku se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Volkswagen otevřel svůj závod v Pueble v roce 1964, loni tam vyrobil 475 121 vozů. Celkem se loni v Mexiku podle údajů mexického svazu automobilového průmyslu (AMIA) vyrobilo 3,2 milionu aut.

Výroba aut v Mexiku roste

Mexiko je sedmým největším výrobcem aut na světě a čtvrtým největším vývozcem. Více než 80 procent aut, která se tam vyrobí, se prodá v zahraničí.

Celková výroba aut v Mexiku loni stoupla o 27 procenta a svaz AMIA očekává, že do roku 2020 výroba stoupne na více než pět milionů vozů. Za poslední dva roky celkové investice do automobilového sektoru podle údajů vlády činily 19 miliard USD.

Největší automobilka Evropy

Volkswagen je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě a nejpozději do roku 2018 se hodlá stát i největší automobilkou na světě. Součástí koncernu jsou vedle vlajkové značky VW také Škoda, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche a Seat. Firma vyrábí i nákladní vozy pod značkami VW, Scania a MAN a vlastní výrobce motocyklů Ducati.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah