Volkswagen odmění německé zaměstnance za rekordní tržby, prémie navýší o čtyřicet procent | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Volkswagen odmění německé zaměstnance za rekordní tržby, prémie navýší o čtyřicet procent

ČTK

Německá automobilka Volkswagen zvýší odměnu pro své zaměstnance v Německu za loňský rok o více než 40 procent díky rekordnímu zisku a tržbám. Podle oznámení odborů bude celková odměna za loňský rok pro zaměstnance zvýšena na 4100 eur (více než 104 tisíce korun) z 2905 eur o rok dříve, uvedla agentura Reuters. Odměna se týká zhruba 120 tisíc zaměstnanců v Německu.

Zisk Volkswagenu se loni téměř zdvojnásobil na 13,8 miliardy eur. Tržby stouply o šest procent na nový rekord. Růst zaznamenala firma navzdory nákladnému přesunu k elektrickým a samořídícím vozům a mimořádným nákladům souvisejícím s emisním skandálem.

Zástupci Volkswagenu a odborového svazu IG Metall uzavřeli minulý měsíc novou mzdovou dohodu pro zaměstnance automobilky v Německu, podle které se od května všem zaměstnancům na domácím trhu zvýší mzdy o 4,3 procenta. Dohoda zahrnuje i další výhody.

O mzdách se nyní vyjednává také v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto, která je dceřinou společností Volkswagenu. Odboráři chtějí uzavřít dohodu do konce března, kdy končí platnost a účinnost současné.

Výsměch a ostuda. Škodováčtí odboráři kritizují navýšení tarifních mezd o 4,3 procenta


Velikonoce jsou už za chvíli! Pokud chcete znát těsto na ten nejlepší velikonoční mazanec, uplést pomlázku, nebo letos netradičně obarvit vajíčka, přečtěte si naše rady. Vše o velikonocích, jejich tradicích a zvycích se dočtete ZDE >>>


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!