Volkswagen v USA investuje dvě miliardy dolarů do nabíjecích stanic pro elektromobily | E15.cz

Volkswagen v USA investuje dvě miliardy dolarů do nabíjecích stanic pro elektromobily

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Německý automobilový koncern Volkswagen chce do června 2019 instalovat ve Spojených státech 2800 dobíjecích stanic pro elektromobily. Oznámila to americká společnost Electrify America, která je součástí Volkswagenu. Podnik se nejprve zaměří na 17 největších měst.

V rámci dohody o řešení podvodu s emisemi Volkswagen přistoupil na to, že ve Spojených státech investuje dvě miliardy dolarů (43,5 bilionu korun) do infrastruktury pro vozidla na ekologický pohon. Jen v Kalifornii hodlá investovat 800 milionů dolarů.

Nabíjecí stanice budou vybudovány ve zhruba 500 lokacích, z toho 75 procent poblíž zaměstnaneckých center a zbývajících 25 procent v obytných oblastech. Electrify America si k tomu vybrala stanice firem SemaConnect, EV Connect a Greenlots. Právě nedostatečná síť dobíjecích stanic pro auta na elektrický pohon je jednou z největších překážek masového rozvoje elektromobilů.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál dosud německou automobilku přišel na 30 miliard dolarů, uvedla agentura Reuters.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah