Výrobce klavírů Steinway zachraňuje nový investor | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Výrobce klavírů Steinway zachraňuje nový investor

Výrobce klavírů Steinway zachraňuje nový investor
Klavír Steinwayn
• 

ČTK, nos

Investiční společnost Paulson & Co převezme za zhruba 512 milionů dolarů (asi deset miliard Kč) světoznámého výrobce hudebních nástrojů Steinway Musical Instruments. Ten proslul zejména svými klavíry. Až Paulson transakci dokončí, akcie společnost Steinway stáhne z akciového trhu.

Firmu Steinway měla původně převzít investiční společnost Kohlberg & Co, která za každou akcii nabízela 35 dolarů. Do hry se ale vložil Paulson & Co, který nabídla 38 dolarů. Kohlberg & Co se poté z boje stáhla. Paulson svou nabídku nakonec ještě zvýšil na 40 dolarů za akcii.

Firmu Steinway v roce 1853 založil na Manhattanu německý imigrant Heinrich Engelhard Steinweg. Kromě stejnojmenných klavírů firma vyrábí také trumpety Bach Stradivarius, saxofony Selmer Paris nebo klarinety Leblanc. Steinway má ústředí ve Walthamu v americkém státě Massachusetts a v německém Hamburku.

Klavíry a piana Steinway jsou už více než 100 let symbolem a nutným luxusním doplňkem velkých koncertních sálů. Nové koncertní křídlo Steinway v hodnotě asi 3,5 milionu korun nedávno v hamburském sídle firmy koupila i Česká filharmonie. Odbyt drahých klavírů během globální recese klesal a tržby firmy i přes růst v posledních letech stále ještě nedosáhly úrovně před recesí. Akcie společnosti však letos díky příznivým vyhlídkám zejména na asijských trzích výrazně posílily.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!