Výrobce oceli ArcelorMittal se vrátil k zisku, vydělal 680 milionů | E15.cz

Výrobce oceli ArcelorMittal se vrátil k zisku, vydělal 680 milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Největší světový producent oceli ArcelorMittal ve třetím čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 680 milionů dolarů (16,6 miliardy korun) po ztrátě 711 milionů dolarů před rokem. Firma však upozornila, že na její hospodářské výsledky ve čtvrtém čtvrtletí budou mít negativní dopad vyšší ceny uhlí a nižší ceny oceli ve Spojených státech.

Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o 40 procent na 1,897 miliardy dolarů. Zaostal však za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 1,966 miliardy dolarů.

Za první tři čtvrtletí letošního roku EBITDA dosáhl 4,6 miliardy dolarů. Firma tak s předstihem splnila svůj cíl, podle kterého měl EBITDA v celém letošním roce překročit 4,5 miliardy dolarů.

Součástí skupiny ArcelorMittal je také společnost ArcelorMittal Ostrava, která je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v České republice. ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi 7250 zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.