Výrobci nábytku z USA dají u Stříbra práci 900 lidem | E15.cz

Výrobci nábytku z USA dají u Stříbra práci 900 lidem

Výrobci nábytku z USA dají u Stříbra práci 900 lidem
Výroba nábytku
• 
ZDROJ: Euro

Daniel Novák

Největší světový výrobce kancelářského nábytku Steelcase sice oznámil přesun své továrny z Německa do Česka, avšak nad jejím umístěním a počtem pracovních míst se vznášel otazník. Deníku E15 se však podařilo zjistit, že závod dá práci devíti stovkám lidí a bude stát u dálnice D5 v Ostrově u Stříbra. Výstavbu hal pro Steelcase zajišťují realitní společnosti Panattoni a Accolade.

Pro Plzeňský kraj je informace o nové továrně Steelcase už několikátou dobrou zprávou v krátké době. Francouzský koncern Faurecia otevřel v pátek poblíž Plzně u dálnice D5 továrnu na výrobu autosedaček s osmi stovkami zaměstnanců. Developerem výrobních hal je rovněž Panattoni.

Jiný výrobce autosedaček, Johnson Controls, se již dohodl s developerskou společností CTP, že mu postaví nový závod v Boru u Tachova. Tam by měly pracovat tři stovky lidí.

Další západočeský zářez z minulého týdne patří americké kovárenské firmě Wyman-Gordon, která vyrábí díly pro letadla. Rozšíří svůj závod na plzeňských Borských polích o výrobu přesunutou z Birminghamu.

V neposlední řadě realitní poradenská společnost 108 Agency oznámila, že se jí do plzeňského Adelardis Parku podařilo přitáhnout další americkou společnost Dover, která vyrábí automatizační techniku pro průmyslové potřeby.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!