Ranní přehled: Boris Johnson dostal ultimátum ohledně brexitu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Ranní přehled: Boris Johnson dostal ultimátum ohledně brexitu

Bloomberg, kuš

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Úvahy nad Brexitem

Britský ministerský předseda Boris Johnson dostal od Evropské unie týden na rozmyšlenou. Má ještě jednou zvážit, zda se Velké Británii skutečně vyplatí brexit bez dohody. Stejně tak by měl podle EU zvážit, zda má brexit dostatečnou podporu ve Spojeném království.

Už žádné masky

Hong Kong chce zakázat používání masek na veřejných shromážděních. Výkonná rada města o tom dnes bude jednat. Informovala o tom tamní média. Jedná se o první takové opatření od roku 1967.

Strach o pracovní trh

Obchodní válka a zpomalující ekonomika zřejmě výrazně zasáhnou americký trh práce. Potvrdit by to měla dnešní měsíční zpráva o zaměstnanosti. Mezi důvody k obavám patří i nejnižší odhad zaměstnanosti v těžebním průmyslu od roku 2016.

Putin a rakety

Prezident Ruské federace Vladimír Putin pomáhá Číně vyvinout nový protiraketový systém „včasného varování“. Putin tak učinil poté, co zkritizoval Smlouvu o likvidaci raket středního doletu z roku 1987. Důvodem má být posílení stability a bezpečnosti. „Jedině USA a Rusko disponují tímto systémem,“ řekl Putin na konferenci zahraniční politiky v Soči. 

Londýn zveřejnil návrh, čím nahradit irskou pojistku v brexitové dohodě. Juncker uznal pokrok
Obchodní válka: Spojené státy osvobodí stovky produktů z Číny od celních poplatků

 
Autor: Bloomberg, kuš
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!