Levná ropa a Corbynovy vydobyté ostruhy - ranní přehled | E15.cz

Ranní přehled podle Bloombergu: Levná ropa, problémy švédské banky a Corbynovy vydobyté ostruhy

Ranní přehled podle Bloombergu: Levná ropa, problémy švédské banky a Corbynovy vydobyté ostruhy
Denní monitor
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Bloomberg, bru

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Nejasný výsledek předvolební debaty

V první předvolební debatě lídrů dvou hlavních britských politických stran premiér Boris Johnson těsně překonal šéfa labouristů Jeremyho Corbyna, vyplývá z průzkumu veřejného mínění uspořádané po televizní diskusi. To ale může vnímáno i jako velké vítězství pro Corbyna, protože se očekávalo, že Johnson mu v televizním vystoupení nedá šanci.

Nový zákon o Hongkongu

Americký Senát jednoznačně schválil zákon, který nařizuje ministerstvu zahraničí každoročně posuzovat míru autonomie Hongkongu na pevninské Číně a podle toho rozhodnou, zda si země zaslouží výhody při obchodním styku s USA. Peking pohrozil blíže nespecifikovanými odvetnými kroky, pokud zákon skutečně vstoupí v platnost.

Levné černé zlato

Ropa zaznamenala nebývalý propad. Při obchodování v New Yorku se ropné kontrakty na budoucí dodání v úterý propadly o 3,5 procenta, což je nejvíce od konce září. Reagovaly tak na zprávu, že zásoby komodity spravované asociací těžařů American Petroleum Institute stouply na 5,95 milionu barelů. Klesají i ceny severomořské ropa Brent, které se od dubna propadly o 18 procent.

Švédská banka pod drobnohledem

Americké úřady vyšetřují, zda švédský finanční ústav Swedbank nepovolil transakce, které by porušovaly americké sankce vůči Rusku. Švédská veřejnoprávní televize informovala o peněžních převodech mezi ruskou zbrojovkou a floridskou společnosti, která vyrábí pistole podle ruského vzoru. Nejde přitom o první případ skandinávské banky, která čelí podezření z obcházení sankcí.

Očekávané události

Nejsilněji rostoucím západoevropský akciovým indexem je zatím letos nizozemský Amsterdam Midkap Index, který od začátku roku vzrostl o 36 procent. Analytici neočekávají, že by index zaměřený na středně velké podniky svůj úspěch v příštím roce zopakoval.

Autor: Bloomberg, bru
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!