Antimonopolní úřad povolil fondu Trigea odkup obchodního centra Arkády Pankrác

Arkády Pankrác

Arkády Pankrác Zdroj: Anna Vackova/E15

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil českému nemovitostnímu fondu Trigea ze skupiny Partners koupit majitele pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Arkády Pankrác momentálně prostřednictvím firmy Atrium Pankrác vlastní izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022. Agentura Bloomberg v polovině loňského roku informovala, že je obchodní centrum na prodej odhadem za 6,4 miliardy korun.

„Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti pronájmu nemovitostí, tedy bytů a nebytových prostor. Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal rozhodnutí o povolení spojení, které již nabylo právní moc,“ uvedl ÚOHS.

Celé obchodní centrum přešlo pod G City loni na jaře, do té doby vlastnil čtvrtinu obchodního centra jeho developer, německá společnost ECE Projektmanagement. Centrum Arkády Pankrác bylo dokončeno v roce 2008 a zahrnuje zhruba 40.000 metrů čtverečních plochy k pronájmu. Ta je z 96 procent pronajata.

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019 a zaměřuje se na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. V roce 2022 dosáhl fond růstu obratu o 61 procent na 121 milionů korun, zisk měl 30 milionů korun a klientům spravoval portfolio šest miliard korun.

Fond působí v České republice, na Slovensku a v roce 2022 se zaměřil i na polský retailový trh. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre, kancelářská budova Explora Business Centre v pražských Butovicích, plzeňské Obchodní centrum Rokycanská, Retail park Ostrava nebo Retail park Haná Olomouc.

Do finanční skupiny Partners patří dále také projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.