Bývalý šéf Uberu Kalanick investuje miliardy do komerčních realit | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Bývalý šéf Uberu Kalanick investuje miliardy do komerčních realit

ČTK

Bývalý šéf a spoluzakladatel alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick investuje 150 milionů dolarů (asi tři miliardy korun) do malé začínající realitní firmy a ujme se jejího vedení. Bude skupovat opuštěné budovy a přestavovat je pro potřeby internetových společností.

Kalanick loni v červnu odstoupil z funkce generálního ředitele Uberu a část svého podílu prodal konsorciu v čele s japonskou skupinou SoftBank. Podle americké televize CNBC za něj měl dostat nejméně 1,4 miliardy dolarů (zhruba 29 miliard korun). Investice do nemovitostního start-upu je první významnější aktivitou jeho nově založeného investičního fondu s názvem 10100, slovy "deset jedno sto".

Firma City Storage Systems (CSS) se sídlem v Los Angeles zaměstnává asi 15 lidí. Kupuje opuštěné nebo zanedbané budovy typu nákupních center nebo parkovišť a přizpůsobuje je potřebám nových internetových firem. Ty je následně mohou využít jako sklady nebo výrobní/restaurační prostory, pokud se na příklad zabývají donáškou jídla.

Aktuální ceny skladů a dopravních služeb rostou, protože se jen těžko daří uspokojovat poptávku obřího internetového prodejce Amazon. Podle Kalanicka přesáhne v nadcházejících letech hodnota nemovitostí, které bude třeba přizpůsobit digitální ekonomice, deset bilionů dolarů (zhruba 206 bilionů korun), uzavírá Le Figaro.

Stavěla bych, až bych brečela. Ale nemohu, říká primátorka Adriana Krnáčová
Autonomní vozidlo společnosti Uber zabilo ve Spojených státech chodkyni

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!