Central Group koupil miliardový projekt u České televize | E15.cz

Central Group koupil miliardový projekt u České televize

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stovky bytů na Kavčích Horách v těsném sousedství pražského sídla České televize postaví za zhruba 2,5 miliardy korun firma Central Group. Největší tuzemský rezidenční developer koupil od společnosti Hochtief Development tříhektarový pozemek s projektem Park Kavčí Hory na výstavbu čtyř domů s celkem 340 byty.

„Celková investice dosáhne zhruba sta milionu eur,“ uvedl dříve jednatel Hochtief Development CZ Peter Noack.
Podle zdrojů E15 měl Central Group zájem o tento pozemek v atraktivní lokalitě pražské Pankráce už několik let, ale prodej se uskutečnil až nyní poté, co Hochtief Development získal na projekt stavební povolení. Na Pankráci vzniká řada významných hlavně kancelářských komplexů, před pár lety otevřelo nákupní centrum Arkády a v sousedství chystané rezidenční výstavby je rozsáhlý park. Z druhé strany už Hochtief Development vybudoval administrativní centrum Kavčí Hory Office Park.

Central Group se snaží v poslední době orientovat namísto výstavby bytů na periferii na lokality blíž k centru města. Od levnější kategorie bytů také postupně míří i do vyššího středního segmentu. Právě tam patří projekt na Kavčích Horách. Oproti typickým projektům Central Group ale počítá s menší intenzitou zástavby.

Firma developera Dušana Kunovského vyčlenila na nákupy pozemků v letošním roce v různých pražských lokalitách 900 milionů korun. Na jaře Central Group oznámila nákup pozemku nedaleko Národního muzea, kde chce co nejdřív zahájit stavbu luxusní rezidence U Muzea s padesátkou bytů.

První centrální lokalitou v Praze, kam Central Group zamířila z původně okrajových čtvrtí, byl pozemek vedle bývalého sídla společnosti Telefonika O2 na Žižkově, který koupila v roce 2009. Plány na výstavbu sedmi stovek bytů však developer zatím odsunul. Mezitím nakupoval méně rozsáhlé projekty například na Smíchově, Barrandově či v Břevnově.

Autor: Denisa Novotná