Český investor koupil za 220 milionů průmyslovou halu v Praze 6 | E15.cz

Český investor koupil za 220 milionů průmyslovou halu v Praze 6

Karlovarská business park (ilustrační foto)
Karlovarská business park (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: czgbc.org

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soukromý český investor koupil průmyslovou halu F v Karlovarská Business Parku v Praze 6. Zaplatil za ni 8,5 milionu eur (zhruba 220 milionů korun). Dnes o tom informovala realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield. Jméno nového vlastníka budovy nezveřejnila.

Hala F je součástí souboru sedmi průmyslových hal s názvem Karlovarská Business Park. Budova je zaměřená na lehkou výrobu a její celková velikost včetně kanceláří je 11450 metrů čtverečních. Budova je plně pronajata švédské společnosti Lindab, přičemž dlouhodobý pronájem je zajištěn garancí od mateřské společnosti. Čistá míra výnosnosti se tak pohybuje kolem 8,1 procenta.

„Jedná se o novou, prestižní stavbu a první průmyslovou budovu v Praze, která v roce 2012 získala certifikát BREEAM i ocenění České rady pro šetrné budovy. Je to poslední prodaná budova z 60 tisíc metrů čtverečních velkého Karlovarská Business Parku. Budova je pronajata ještě na 12 let bonitnímu nájemci a pro nového majitele se určitě potvrdí jako velmi dobrá investice,“ prohlásil jednatel společnosti Portland Trust Robert Neale.

„Tato transakce je dalším důkazem, že domácí kapitál je schopen realizovat i transakce institucionálního charakteru a je ochoten připlatit za prvotřídní produkty ve špičkových lokalitách,“ dodal Ivo Suchomel z investičního týmu společnosti Cushman & Wakefield.

Autor: ČTK, pav