CTP získá brněnské pozemky pro Amazon. Projekt má prý ještě šanci | E15.cz

CTP získá brněnské pozemky pro Amazon. Projekt má prý ještě šanci

Sklad Amazonu v německém Grabenu (ilustrační foto)
Sklad Amazonu v německém Grabenu (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Brněnští zastupitelé dnes schválili prodej pozemků developerovi CTP Invest pro zamýšlený sklad internetového obchodu Amazon. Americká společnost přitom už oznámila, že s Brnem nepočítá. CTP však tvrdí, že stále existuje šance, že Amazon do Brna přijde, protože nechce začínat jinde celý projekt od začátku. Nyní je otázkou, jak dopadne plánovaná aktualizace územního plánu, která je podmínkou pro stavbu logistické haly.

Pro schválení smluv s CTP zvedlo ruku 28 zastupitelů, nejtěsnější možná většina. Na březnovém zasedání hlasovalo pro prodej pozemků jen 25 zastupitelů. Kteří ze zastupitelů změnili názor, není v tuto chvíli zřejmé. Šéf klubu ODS Libor Šťástka soudí, že někteří podlehli nátlaku CTP.

Generální ředitel developera Remon Vos působil unaveně, ale spokojeně. „Nyní sdělíme Amazonu pozitivní výsledek hlasování. Budeme s ním jednat, aby svoje stanovisko změnil, protože Brno si již předtím vybral jako nejvýhodnější destinaci,“ řekl novinářům Vos.

Město nyní bude čekat do květnového zastupitelstva, jak se Amazon vyjádří a zda změní svoje zamítavé stanovisko. „Na základě těchto informací poté můžeme schvalovat aktualizaci územního plánu, která umožní v průmyslové zóně Černovická terasa postavit logistickou halu,“ řekl primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD). Primátor Roman Onderka (ČSSD) dnešní hlasování nevnímá jako vítězství, ale jako možnost znovu oslovit Amazon, zda by si to s Brnem ještě nerozmyslel.

Zastupitelé projednávají smlouvy s CTP od prosince, tehdy 34 zastupitelů řeklo, že Amazon v Brně chce za splnění určitý podmínek, poté se však pro schválení smluv nenašla většina. Americká internetová společnost slibuje v Brně vytvoření 1500 pracovních míst převážně pro nekvalifikované zaměstnance a investici blížící se třem miliardám korun. Druhé centrum postaví u Dobrovíze u Prahy.

Jak funguje sklad Amazonu? Zaměstnanci bojují o zlomky vteřin

Tim Collins z Amazonu: Odejít z Brna bylo těžké. Česko je pro nás důležité

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.