Finský developer YIT bude spolupracovat s Janečkovou RSJ na stavbě bytů Vesi Hostivař

Vesi Hostivař

Vesi Hostivař Zdroj: Vesi Hostivař 

Stavba areálu Vesi Hostivař - leden 2022
Stavba areálu Vesi Hostivař
Vesi Hostivař
Matematik a podnikatel Janeček oznámil kandidaturu na prezidenta
Matematik a podnikatel Janeček oznámil kandidaturu na prezidenta
8
Fotogalerie

Finský developer YIT vstoupil do partnerství se skupinou RSJ Investments, kterou spoluvlastní podnikatel Karel Janeček. Budou se spolu podílet na projektu rezidenčního areálu Vesi Hostivař v pražské Hostivaři, vyplývá z tiskové zprávy developera.

Pro YIT je to v Česku poprvé, kdy do partnerství při financování svého projektu vstupuje. "V některých případech budeme využívat projektové financování. Uvolníme si tím kapitál pro další investice, abychom mohli ještě více rozšiřovat své portfolio o nové akvizice," uvedl Marek Lokaj, generální ředitel firmy YIT Stavo.

Člen představenstva RSJ Investments Lukáš Musil uvedl, že se společností YIT Slovakia skupina už několik let spolupracuje na projektech v Bratislavě. "Chtěli jsme proto navázat partnerství i v Česku. Na rezidenčním komplexu Vesi Hostivař nás zaujala výjimečná lokalita plná zeleně a zároveň jeho ekologické prvky. Najít dnes v Praze dobré bydlení, které se nachází v podstatě v lese a přitom na dosah všech výhod velkoměsta, rozhodně není snadné," uvedl Musil.

Podívejte se na projekt zásadní modernizace Masarykova nádraží:

Video placeholde
Projekt zásadní modernizace Masarykova nádraží, druhého nejfrekventovanějšího dopravního uzlu v Praze, získal pravomocné územní rozhodnutí. Samotná přestavba by měla začít v roce 2023 a v jejím rámci se rozšíří počet kolejí ze sedmi na devět a vybuduje se nový vestibul. • Správa železnic

Areál Vesi Hostivař podle developera vyrůstá na brownfieldu bývalé pily nedaleko hostivařské přehrady. Zahrnuje celkem 208 apartmánů s dispozicemi 1+kk až 4+kk, v pěti objektech. K většině apartmánů náleží předzahrádky, ve vyšších patrech terasy nebo balkony.

Celý projekt je inspirován severskou architekturou a podle vyjádření developera klade důraz na přírodní materiály a citlivý soulad s okolní přírodou. Ve Vesi Hostivař začne YIT používat i takzvaný zelený beton, k jehož hlavním přednostem patří úspora přírodních zdrojů a energie na jejich těžbu. Díky aplikaci tohoto betonu z recyklovaného kameniva dojde ke snížení emisí oxidu uhličitého o téměř tři procenta.

Vesi HostivařVesi Hostivař|Vesi Hostivař 

V rámci šetrného zacházení s vodou se v areálu pro zalévání bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Developer se také chystá instalovat solární elektrárnu na pokrytí části spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení komplexu.

Stavba areálu Vesi HostivařStavba areálu Vesi Hostivař|Vesi Hostivař

YIT vstoupil na český trh v roce 2008 akvizicí české firmy Euro Stavokonsult. Ta byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 22 projektů. Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Koti Libeň, Vesi Hostivař, revitalizace původní továrny Meopta na rezidenční projekt Parvi Cibulka, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 10 etapami bytových domů.

Investiční skupina RSJ spravuje široké portfolio investic v České republice a zahraničí. Jedním ze spolumajitelů je Karel Janeček, který v lednu 2022 oznámil kandidaturu na prezidenta. Skupina investuje do výstavby bytových i kancelářských budov a akvizic výnosových nemovitostí. Vysoký podíl na spravovaném majetku představují také investice do informačních technologií, biotechnologií, zdravých potravin, obnovitelných zdrojů a life sciences.