Schönfeldův fond posiluje v realitách. Investuje stovky milionů | e15.cz

Fond finančníka Schönfelda posiluje v realitách. Investoval v Brně a chystá akvizici za 700 milionů

Adam Váchal

Adam Váchal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Speciální fond Prémiové nemovitosti, který založil finančník Robert Schönfeld, rozšiřuje své realitní portfolio. Od Schönfeldovy skupiny RSBC získal za 300 milionů korun logistický areál REDA v Brně-Slatině. Začátkem příštího roku chystá další akvizici za 700 milionů.

Objem aktiv pod správou fondu Prémiové nemovitosti vzrostl díky nové akvizici na zhruba půl miliardy korun. „Nejenže se hodnota akcií fondu díky nové ziskové akvizici zvýšila jednorázově o dvě procenta, koupě stabilně pronajatého areálu navíc přispěje také k plnění našich dlouhodobých výnosových cílů,“ uvedl Miloš Filip, ředitel společnosti Schönfeld&Co Nemovitosti SICAV, pod kterou fond Prémiové nemovitosti spadá.

Na příští rok vedení fondu plánuje překonání miliardové hranice hodnoty nakoupených nemovitostí. Fond aktuálně jedná o koupi komerčně-administrativní nemovitosti v jednom z krajských měst. Ve kterém, fond neuvedl. Transakce o hodnotě přibližně 700 milionů korun má být dokončena na přelomu prvního a druhého čtvrtletí roku 2022.

Komerční nemovitosti mají do budoucna tvořit zhruba 70 procent majetku fondu, zbylých 30 procent připadne na rezidenční budovy. 

Brněnský areál, který fond aktuálně získal, zahrnuje 17 tisíc metrů čtverečních skladů, výrobních a kancelářských prostor. Dlouhodobým nájemcem areálu je společnost REDA, která je součástí mezinárodní skupiny Paul Stricker Group. Ta je s obratem přesahujícím 80 milionů eur jednou z nejrychleji rostoucích skupin na trhu reklamních a dárkových předmětů v Evropě.

Nejčtenější

Newslettery