Jeden z nejvyšších londýnských mrakodrapů koupili Číňané. Zaplatili přes 36 miliard | E15.cz

Jeden z nejvyšších londýnských mrakodrapů koupili Číňané. Zaplatili přes 36 miliard

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Londýnský mrakodrap přezdívaný Struhadlo koupila za 1,15 miliardy liber (36,2 miliardy korun) od původních britských developerů čínská společnost CC Land. V ikonické stavbě se platí jedny z nejvyšších nájmů v Londýně.

Mrakodrap s oficiálním názvem The Leadenhall Building byl dokončen v roce 2014. Jedna z nejvyšších staveb v Londýně projektovaná anglickým architektem Richardem Rogersem měří 225 metrů a má 46 pater.

Kupní cena je vyšší než poslední odhad 915 milionů liber z loňského září. Jde o jednu z největších nemovitostních akvizic, jakou kdy čínský investor v Británii uskutečnil. CC Land už v lednu koupila za 290 milionů liber sídlo společnosti Vodafone v Paddingtonu.

Budovu prodávají developerské firmy British Land a Oxford Properties. S výstavbou začaly v roce 2011, kdy se britská ekonomika teprve zotavovala z recese. "Je to rozhodnutí, které se vyplatilo," řekl zástupce British Land Tim Roberts. Nákup ještě musejí schválit akcionáři CC Land.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.