Kancelářský projekt Green Point u Anděla je na prodej | E15.cz

Kancelářský projekt Green Point u Anděla je na prodej

Správné načasování. Projekt Green Point byl připravován několik let. Nyní ho investoři prodávají
Správné načasování. Projekt Green Point byl připravován několik let. Nyní ho investoři prodávají
• 
ZDROJ: Archiv E15

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V lukrativní kancelářské lokalitě kolem pražského Anděla je na prodej jedna z posledních volných parcel pro další výstavbu. Skupina privátních investorů tam prodává projekt budoucího administrativního centra Green Point.

„Projekt se stavebním povolením přímo na stanici metra nebo v jejím blízkém sousedství v nejlepších kancelářských lokalitách, tak jako je Green Point, patří dnes spíše mezi výjimečné developerské příležitosti,“ uvedl Jan Hospodář, šéf oddělení prodejů a akvizic z poradenské společnosti CBRE, která prodejce zastupuje.

Projekt byl připravován k prodeji již několik let. Podle Hospodáře však teprve teď přišla správná doba. Volných pozemků totiž v metropoli ubývá a developeři o ně stupňují boj. Stavební povolení cenu takového projektu výrazně zvyšuje. Developer totiž bude moci okamžitě stavět.

Green Point Autor: Green Point

Nejžádanější kancelářská adresa

Anděl patří v hlavním městě mezi nejžádanější kancelářské adresy. Neobsazenost kanceláří je tam pod celopražským průměrem a majitelé tamních budov tak díky tomu, že se nemusejí prát o nájemce, mohou měsíčně inkasovat z nájmu 16 až 17 eur za metr čtvereční. „Díky skvělé dopravní dostupnosti bude i do budoucna hrát tato lokalita jednu ze zásadních rolí na pražském kancelářském trhu,“ dodal Hospodář z CBRE.

Prodávaný projekt se nachází u přemostění tunelu Mrázovka a Strahovského tunelu. Hned naproti přes ulici připravuje kancelářský projekt také skupina Penta.

Na další volné parcele směrem k Andělu už poslal do povolovacího procesu záměr na výstavbu dalšího administrativního centra také Michal Čamek, majitel správce nemovitostí Centra. Podle názorů z realitního trhu však projekt po získání potřebných razítek pravděpodobně prodá.

Autor: dnv