Korean Air zřídila centrálu pro Česko v pražské Jungmannově ulici | E15.cz

Korean Air zřídila centrálu pro Česko v pražské Jungmannově ulici

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší akcionář Českých aerolinií Korean Air si za sídlo svého tuzemského zastoupení vybral nový kancelářský projekt Jungmannova 15, který v centru Prahy nedávno dokončil rakouský developer Immofinanz. Za souseda budou mít Korejci v budově například CETA-Centrum ekonomických a tržních analýz ekonoma Jiřího Schwarze.

Transakce s Korejci přišla pro Rakušany v moment, kdy se jim po delší době podařilo pronajmout velkou část dvou nových administrativních projektů. Kromě Jungmannovy ještě v Jindřišské 16. Jungmannova byla dokončená na konci roku 2014, Jindřišská dokonce ještě o rok dříve.

„Když jsme začali pronájem nabízet, tak byl na trhu převis nabídky. Naše projekty jsou navíc butikové, nejsou pro každého,“ řekl serveru E15.cz Karel Bor, šéf kancelářských a logistických projektů Immofinanzu v Česku a na Slovensku. Do přestaveb historických objektů dal developer kolem 45 milionů eur.

Spolu s Korean Air uzavřel Immofinanz smlouvu ještě například s poradenskou společností Grant Thornton, která si v Jindřišské vzala přes 1600 metrů čtverečních. Ve stejné budově bude sídlit také ještě například tuzemské zastoupení rakouské advokátní kanceláře Schönherr.

Miroslav Dvořák: Korean Air přesunuly do Prahy evropské call centrum