Lidl koupil u Plzně pozemky na jeden z největších logistických parků v Česku

Řetězec Lidl koupil rozsáhlé pozemky u Plzně. (ilustrační foto)

Řetězec Lidl koupil rozsáhlé pozemky u Plzně. (ilustrační foto) Zdroj: Lidl

Lidl už u Plzně jedno logistické centrum pro svůj e-shop provozuje.
Lidl bude stavět další sklady. (ilustrační foto)
Sklad e-shopu Lidlu u Plzně.
4
Fotogalerie

Více než jeden milion metrů čtverečních pozemků u Plzně určených na výstavbu skladů a průmyslových hal změnil majitele. Novým vlastníkem je maloobchodní řetězec Lidl, který je koupil od islandské společnosti Kaupthing.

„Společnost Lidl koupila pozemek u dálnice D5 u exitu 93 pro své budoucí logistické potřeby,“ sdělil bez dalších podrobností mluvčí Lidlu Tomáš Myler. Cenu transakce nekomentoval. Podle informací serveru E15.cz dal Lidl za pozemky kolem 30 milionů eur. To je podle současného kurzu 785 milionů korun. 

„Tento pozemek je jeden z posledních ucelených území v České republice pro development prémiových logistických parků. I proto jsme registrovali silný zájem ze strany investorů,“ uvedla Katarína Brydone, vedoucí oddělení investic v poradenské společnosti CBRE, která se na transakci podílela. 

Na pozemcích je možné postavit logistické a industriální nemovitosti o 474 tisících metrech čtverečních. Větší projekt podle dostupných informací nyní v Česku chystá už jen skupina CPI v Mlýnci u Tachova. Po dokončení má nabídnout k pronájmu 600 tisíc metrů čtverečních hal. 

Lidl už na Plzeňsku jednu logistickou základnu má. V roce 2016 tam společnost otevřela velký sklad pro svůj e-shop. 

Na trhu maloobchodních řetězců patří Lidl mezi nejlépe vydělávající hráče. Podle posledních zveřejněných výsledků za finanční rok končící v únoru 2020 skupina v tuzemsku z tržeb 64 miliard korun vytvořila čistý zisk 5,9 miliardy. 

Průmyslové a logistické nemovitosti patří hlavně kvůli růstu e-commerce mezi žádané zboží. Vhodných pozemků pro novou výstavbu hlavně okolo dálnic je přitom nedostatek.