Magistrát zrušil soutěž, s golfem ve Vinoři ale dál počítá | E15.cz

Magistrát zrušil soutěž, s golfem ve Vinoři ale dál počítá

Magistrát zrušil soutěž, s golfem ve Vinoři ale dál počítá
Golfový míček
• 

dna

Pražský magistrát nadále podporuje výstavbu obřího golfového areálu ve Vinoři. Zrušil ale výběrové řízení na na pronájem tamního 75 hektarového pozemku. To vypsal loni v létě poté, co developer Luděk Sekyra vzdal svůj plánovaný projekt pod názvem Sekyra Golf Resort Praha. Podle zadání měl vítěz soutěže na pronajatých pozemcích vybudovat a provozovat golfové hřiště.

„Výběrové řízení bylo v minulém volebním období vyhlášeno na dobu neurčitou s krátkou výpovědní lhůtou, což bylo vzhledem k výši investice problematické jak pro město, tak po společnost Golf Vinoř, která se jako jediná přihlásila,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Tereza Králová. Předsedou představenstva společnosti Golf Vinoř je bývalý Sekyrův společník v několika projektech Jiří Valda. Sekyra byl do loňského srpna šéfem dozorčí rady této firmy.

„Jak město, tak společnost Golf Vinoř se dohodly, že bude lepší výběrové řízení zrušit a vyhlásit nové s jinými podmínkami, pravděpodobně s pronájmem na dobu určitou,“ uvedla Králová. Termín, kdy by magistrát mohl novou soutěž vypsat, zatím mluvčí nezná.

Autor: dna
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!