Miliardář Bakala prodává areál bývalého Dolu Barbora. Koupí ho developer Panattoni | e15.cz

Miliardář Bakala prodává areál bývalého Dolu Barbora. Koupí ho developer Panattoni

Zdeněk Bakala patří mezi nejbohatší lidi v Česku.
Zdeněk Bakala patří mezi nejbohatší lidi v Česku.
• 
ZDROJ: Tereza Kovandová

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Průmyslový developer Panattoni koupí od společnosti Asental Zdeňka Bakaly areál bývalého karvinského Dolu Barbora, společnosti uzavřely smlouvu o smlouvě budoucí kupní, napsal server Seznam Zprávy. Cenu transakce firmy nekomentovaly. Panattoni chce z brownfieldu o velikosti stovek tisíc metrů čtverečních vytvořit průmyslový park, podle serveru může nyní začít žádat o potřebná povolení. S výstavbou chce developer začít v polovině roku 2025, konec je plánovaný na rok 2032. Očekávaná výše celkových investic je více než miliarda eur (24,4 miliardy korun), píše server.

Společnost Panattoni už zahájila přípravu revitalizace území, podle Seznam Zpráv přitom navazuje na podepsané memorandum o spolupráci s Moravskoslezským krajem. Projekt počítá s využitím stávající vlečky a napojením na evropskou železniční síť, železniční koridor je vzdálen čtyři kilometry. Výhodou je i blízkost ostravského letiště nebo dálnice D1.

„Po zkušenostech z uhelných regionů v Karlovarském a Ústeckém kraji, kam jsme přivedli projekty světových společností, jako jsou Amazon, Jungheinrich, Tchibo, Goodyear, Amphenol a mnoho dalších, se těšíme na nové výzvy u Karviné. Region se díky přípravě území bude moci ucházet o strategické projekty moderního průmyslu, o které bojují nejsilnější regiony nejen v rámci Evropy,“ podotkl generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko Pavel Sovička.

Panattoni patří mezi největší firmy v udržitelné průmyslové výstavbě v zemi, v Česku působí šestnáct let.

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery