Místo makléřů roboti. Technologie obrátí realitní byznys naruby | E15.cz

Místo makléřů roboti. Technologie obrátí realitní byznys naruby

Daniel Novák

Realitní byznys je díky nástupu nových technologií na počátku epochální změny. Některé profese závislé na obchodech s nemovitostmi můžou zcela zaniknout.

Podobně jako vtrhly nové technologie do bankovnictví v podobě takzvaného fintechu, začíná velká změna v nemovitostech. V tomto případě se nový trend jmenuje proptech. Změní se způsob přípravy staveb, užívání budov i oceňování realit. První proptechové start-upy již vznikají i v České republice.

„Je to revoluce, která si plíživě podmaňuje celý nemovitostní trh a která se nezastaví. Proptech se dotkne každé činnosti, segmentu i profese v rámci nemovitostního odvětví. Klíčový vliv bude mít ovšem proptech na profese spojené se stavbou a se správou nemovitosti a na poradenskou činnost v oblasti nemovitostí,“ řekl Jaroslav Kaizr, specialista na komerční nemovitosti z poradenské společnosti Savills.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium + Zlatá investiční mince Český lev 2018

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Získáte zlatou 1/25 oz investiční minci Český lev 2018 standard. Mince Vám bude doručena poštou během ledna 2019. Nabídka platí pro 50 nejrychlejších nových předplatitelů.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud