Orco převezme developerské projekty v Praze a Brně v hodnotě půl miliardy | E15.cz

Orco převezme developerské projekty v Praze a Brně v hodnotě půl miliardy

Orco
Orco
• 
ZDROJ: Kolaz E15

ČTK

Share on Facebook Messenger
Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group se dohodla na převzetí dvou developerských projektů v České republice v celkové hodnotě téměř 20 milionů eur (přes půl miliardy korun).

Jeden projekt je v Praze 10. Pozemek má rozlohu 33 000 metrů čtverečních a sousedí s jiným pozemkem o rozloze 31 tisíc metrů čtverečních, který již firma vlastní. Po dokončení transakce v hodnotě 5,7 milionu eur (157,5 milionu korun) tak bude mít Orco k dispozici celkem 64 tisíc metrů čtverečních.

Firma rovněž uvedla, že dnes koupila pozemek v Brně-Židenicích o rozloze 22,5 hektaru (225 tisíc metrů čtverečních). Hodnota transakce činí 13,95 milionu eur (385,5 milionu korun).

Společnost dále sdělila, že se zbavila svých podílů v provozovateli hotelů Hospitality Invest. Transakce za 13,3 milionu eur (zhruba 367 milionů korun) je součástí nové strategie. Firma se tímto krokem zbavila své poslední investice na ruském trhu, píše Orco v tiskové zprávě.

Společnosti klesla ztrátra

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V české metropoli patří mezi hlavní chystané projekty firmy zástavba území kolem bývalého nádraží v Bubnech.

Čistá ztráta společnosti za tři čtvrtletí letošního roku meziročně klesla na 19,7 milionu eur ze 142,4 milionu eur. Odrážel se v tom zejména jednorázový příjem z prodeje polského projektu Zlota.

Akcionáři firmy na konci května schválili snížení kapitálu na desetinu a největším akcionářem Orka se stal podnikatel Radovan Vítek. Ten až do nedávného zvýšení kapitálu v podniku vlastnil přes 30 procent akcií a fakticky jej ovládal. V listopadu skupina zvýšila svůj akciový kapitál na téměř trojnásobek, když dvěma českým investorům prodala nové akcie za celkem 59,2 milionu eur. Hned poté představenstvo jmenovalo novým generálním ředitelem Jiřího Dederu, který nahradil Tomáše Salajku.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.