Palmer Capital v Úvalech postaví pět tisíc bytů, podle města je to moc | e15.cz

Palmer Capital v Úvalech postaví pět tisíc bytů, podle města je to moc

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská investiční společnost Palmer Capital postaví v Úvalech u Prahy 5000 bytů. Prvních 22 bytů začne stavět ještě letos a projekt plánuje dokončit do 20 let. Ve městě žije celkem asi 8000 lidí a podle vedení města nebude po tolika nových bytech poptávka. „Původně bylo dohodnuto, že se udělá sídliště pro 3000 obyvatel,“ uvedl místostarosta Vítězslav Pokorný.

„Právě startujeme výstavbu první fáze projektu Úvaly Hostín, jde o 22 bytů. Celý projekt počítá s 5000 novými byty,“ řekl generální ředitel společnosti Guy Barker s tím, že půjde o kombinaci bytových a rodinných domů.

Podle něj se výrazně zvýšila poptávka a lidé mají zájem hlavně o byty. „Ještě před rokem byla poptávka slabá a jen těžko bychom získávali bankovní financování. Naopak letos jsme už dostali tři kompletní nabídky na bankovní financování tohoto projektu,“ podotkl Barker.

Město víc obyvatel nechce

Podle místostarosty Úval Vítězslava Pokorného město nechce dál navyšovat počet obyvatel. „My jsme trošku pesimističtí v této záležitosti. Byli bychom rádi, aby se udělala alespoň první etapa, která by byla zhruba pro 1500 obyvatel a uvidíme, jak jim budou stačit síly na dokončení,“ uvedl s tím, že 5000 nových bytů je pro Úvaly příliš.

Kromě bydlení vyroste na 60 hektarech také supermarket, menší obchodní jednotky a další prostory pro občanskou vybavenost. Společnost staví takzvaně na zelené louce, dokončení celé lokality má rozvržené na 20 let. Palmer Capital do projektu v Úvalech vstoupila v roce 2012 díky akvizici nizozemské společnosti Middle Europe Investments (MEI).

Palmer Capital spravuje investice přes miliardu eur
Soukromá investiční společnost Palmer Capital založená v roce 1992 se sídly v Londýně a Mnichově spravuje investice přesahující 1,2 miliardy eur. Její portfolio čítá více než 250 nemovitostí. Jen v České republice, kde působí od roku 2012, vlastní 62 nemovitostí ve 33 městech.

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery