Penta postaví na Nákladovém nádraží Žižkov byty za miliardy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Penta postaví na Nákladovém nádraží Žižkov byty za miliardy

ČTK

Penta Real Estate chystá na části pozemků po bývalém nákladovém nádraží v Praze na Žižkově rezidenční projekt minimálně s 500 byty za dvě miliardy korun. V polovině února vypíše mezinárodní architektonicko-urbanistickou soutěž na koncepční návrh celého území. Řekl to mluvčí Penta Investments Ivo Mravinac.

Bytový projekt Penta chystá s Českými drahami a společností SUDOP v konsorciu pod názvem Railreal. Zahájení výstavby očekává v roce 2021. Na celém území nákladového nádraží je zatím stavební uzávěra. Její zrušení se předpokládá se změnou územního plánu, která se pro rozsáhlé území bývalého žižkovského nádraží připravuje.

„Je to výjimečný brownfield, kde se mohou během deseti let objevit tisíce bytů. Území je nyní kontrolováno třemi velkými developery, společnostmi Penta, Central Group i Sekyra Group. Zdravá soutěživost a přitom vzájemná kooperace povede ke vzniknu nové městské čtvrti s opravdu kvalitní architekturou, zelení a občanskou vybaveností,“ uvedl ředitel Penty RE pro rezidenční výstavbu v ČR David Musil.

Rusňákovo impérium vzdalo lékárenský byznys

Zadání architektonické soutěže vychází jak z aktuálního územního plánu, tak progresivní studie Institutu pro plánování a rozvoj hl.m. Prahy. Soutěž bude dvoukolová, pět nejlepších návrhů z prvního kola dostane pro další rozpracování finanční motivaci 10 tisíc eur. Ta by měla zaručit i zájem zahraničních studií. Desetičlennou porotu bude tvořit pět zástupců vlastníka, druhou polovinu pak nezávislí architekti a zástupci města.

Pro realizaci projektu je důležité vypořádání Českých drah s majiteli několika objektů, které stojí na jejích pozemcích. V jednom případě je už rozhodnuto o demolici objektu. Zejména za neoprávněné užívání pozemku totiž dluží dotyčná společnost Českým drahám značnou částku.

Praha chce koupit Nákladové nádraží Žižkov, přiklonila se k větší variantě
V severní části Nákladového nádraží Žižkov vznikne nová čtvrť, developer představil její podobu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!