Podezřelý Ital si v Praze vybíral zisky z realit | E15.cz

Podezřelý Ital si v Praze vybíral zisky z realit

Daniel Novák

Podnikatel Claudio Leo Personnettaz vyšetřovaný italskou policií kvůli legalizaci peněz z daňových úniků udělal v Praze obchody i s velkými jmény tuzemského byznysu. V realitách měl pověst nevyzpytatelného hráče, který často přeplácí.

Ital Claudio Leo Personnettaz vyšetřovaný v Itálii kvůli podezření z praní špinavých peněz shromáždil v Česku nemovitosti za stovky milionů až miliardy korun. Kromě řady domů, hotelů a bytů v centru Prahy je to také historická usedlost s více než sto hektary pozemků na Benešovsku nebo parcely v lyžařském areálu v Rokytnici nad Jizerou. Vyplývá to z informací, které web E15 Premium zjistil v katastru nemovitostí a v dalších otevřených zdrojích.

„V tuto chvíli nebudu nic komentovat,“ reagoval Personnettaz na dotaz E15 Premium po původu svých peněz. Italská policie na podnikatele narazila v souvislosti s vyšetřováním daňových podvodů a aktivit mafiánské organizace ´Ndrangheta, napsal deník MF Dnes, který na kauzu upozornil jako první.

Ital v hledáčku policie se v Česku zbavuje velkého majetku

Personnettaz podobně jako řada jeho dalších krajanů našel zalíbení v luxusních bytech v historickém centru české metropole. Patří mu i celé domy. Jeden z nich na Národní třídě v současnosti připravuje k rekonstrukci na apartmány pro nejmovitější kupce.

Místo dalších nákupů však Personnettaz v poslední době spíše prodával. Secesní palác na Jungmannově náměstí od něj v roce 2016 koupil fond italské pojišťovny Generali.

„Jednotlivé transakce nekomentujeme. Nicméně ujišťujeme, že Generali podniká v souladu s příslušnými právními předpisy, svými vnitřními předpisy a zásadami profesionální etiky,“ odpověděl manažer Generali Investments Miloš Filip na otázku, jestli si firma svého obchodního partnera prověřila.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!