Polívkova farma se bude dražit znovu. Vítěz nezaplatil | E15.cz

Polívkova farma se bude dražit znovu. Vítěz nezaplatil

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První dražba farmy herce Bolka Polívkovy v Olšanech na Vyškovsku je definitivně zmařená. Společnost Alkony-CZ, která farmu vydražila, nezaplatila do stanoveného termínu požadovaných 15 milionů korun.

„První dražba objektu je definitivně zmařená,“ uvedla zástupkyně Dražební společnosti Morava Marcela Koutná. O tom, co bude s farmou dál, rozhodne v pondělí věřitelský výbor.

Insolvenční správkyně Petra Hýsková už dříve uvedla, že se bude snažit prosadit další dražbu co nejdříve. Podle Koutné se tak může teoreticky stát i do konce letošního roku. Zákonná 30denní lhůta je v případě opakovaných dražeb zkrácená.

Farma v Olšanech

Alkony-CZ už se do další dražby přihlásit nemůže, přijde i o část dražební jistiny 2,5 milionu korun. Budou z ní zaplaceny veškeré náklady týkající se první dražby, eventuálně i dražba druhá. Podle Koutné bývá v případě opakovaných dražeb obvyklé, že se vyvolávací cena snižuje. Případ farmy je ale složitý.

Aktuálně se ozvali tři věřitelé

Polívka již od začátku listopadu čelí insolvenčnímu řízení, Hýsková totiž navrhla jeho osobní bankrot kvůli ochraně věřitelů a kvůli tomu, že podle ní Polívka úmyslně snižoval během konkurzu hodnotu farmy. Aktuálně se domáhají pohledávek tři věřitelé, jde jim o 14 milionů korun. Totéž zvažuje Regionální rada soudržnosti regionu Jihovýchod, která poskytla dotaci na stavbu wellness centra a dostavbu hotelu. Výše pohledávky je 21 milionů plus penále.

Právě kvůli evropské dotaci se Polívkova farma dostala do problémů a nedokázala včas splácet dluhy za provedené stavební práce. Uznané pohledávky věřitelů činí přes 50 milionů korun.

Autor: ČTK, nos