Polívkova farma se prodala za 15 milionů, kupec není známý | E15.cz

Polívkova farma se prodala za 15 milionů, kupec není známý

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Areál bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku byl dnes vydražen za vyvolávací cenu 15 milionů korun. Zájemci o areál byli dva, druhý však ani jednou nepřihodil. Kdo je novým majitelem, není jasné, protože jeho právní zástupce okamžitě odjel a řekl, že nemá oprávnění mluvit s médii.

Pohledávky za farmou přesahují 50 milionů korun. Uspokojeni tak budou zajištění věřitelé, jejichž pohledávky jsou zhruba čtyři miliony, zbytek si rozdělí nezajištění věřitelé.

Nový majitel získal kromě souboru nemovitého a movitého majetku také některé ochranné známky včetně názvu Manéž Bolka Polívky. Pokud tak herec bude chtít i nadále toto označení pro populární a tradiční pořad používat, bude se muset s novým majitelem domluvit.

Na dražbu nedorazil například podnikatel Alexander Seidl, Polívkův přítel, který původně avizoval, že by měl o koupi zájem a po splacení dluhů by areál Polívkovi vrátil. Nezájem zdůvodnil závazky, které vyplývaly z dotační smlouvy farmy s Regionální radou soudržnosti regionu Jihovýchod. Ta však byla k 18. říjnu zrušena. Seidl však už dříve koupil okolní pozemky včetně současné příjezdové cesty.

Polívkova farma se ocitla v konkurzu kvůli předlužení
Pohledávky dosáhly výše 56 milionů korun, soud prozatím uznal zhruba 50 milionů. Účetní hodnota areálu je kolem 40 milionů. Insolvenční správce však odhaduje reálnou prodejní cenu 15 až 20 milionů korun. Podle Seidla má farma bez herce ale hodnotu nulovou.

Nový majitel získal restauraci, hotel, wellness centrum a některé přilehlé pozemky. Právě dostavba hotelu a stavba wellness centra se stala Polívkovi osudnou, protože nedokázal splatit dluhy stavebním firmám za provedenou práci. Před rokem podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a v dubnu poslal soud farmu do konkurzu.

Autor: ČTK, pav