Pražský developer rozšiřuje největší logistický park v Rumunsku | E15.cz

Pražský developer rozšiřuje největší logistický park v Rumunsku

Rumunský logistický park P3 Bucharest
Rumunský logistický park P3 Bucharest
• 

David Vagaday

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní skupina P3 se sídlem v Praze začala ve svém logistickém parku u Bukurešti spekulativně budovat nový sklad. Firma koupila největší logistické centrum Rumunska od rakouské CA Immo na počátku letošního roku, nynější rozšiřování je její první investicí v areálu od jeho akvizice.

Nový objekt bude mít velikost 28 tisíc metrů čtverečních a vzniká na šestihektarovém pozemku. Jeho dokončení firma plánuje na duben příštího roku. Celkem je nyní v areálu 215 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch, které jsou plně obsazené.

„Rozšíření našeho parku P3 Bucharest nám umožní uspokojit poptávku po velkých a distribučních prostorech na rychle rostoucím rumunském trhu,“ zdůvodnila investici pro E15.cz mluvčí společnosti Zuzana Binarová. Díky výstavbě na spekulativní bázi tak firma nabídne prostory k okamžitému nastěhování.

„Rychlý růst rumunského logistického trhu vyústil v obsazení skladových prostor v tak mimořádném rozsahu, že míra neobsazenosti v Bukurešti a okolí spadla na pouhých pět procent,“ dodal šéf P3 Ian Worboys.

Rumunský logistický park P3 Bucharest Autor: Repro foto P3

Největšími nájemci v areálu jsou firmy Carrefour, Tibbett Logistics, Gebruder Weiss, eMag, a Interbrands. Hodnotu parku rumunská média odhadují na 120 milionů eur (přes 3,2 miliardy korun). Cenu současné investice však společnost odmítla zveřejnit.

P3 Bucharest má strategickou polohou přibližně 13 km západně od centra Bukurešti přímo u dálnice A1, která spojuje rumunskou metropoli se západní částí země. V blízkosti je také bukurešťský okruh.

Skupina P3 vnikla před 14 lety v Praze pod názvem Pinnacle. Své současné jméno přijala v roce 2009. Do jejího portfolia spadá 144 logistických nemovitostí v devíti zemích celé Evropy. Vlastníky společnosti jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.