PSJ je v insolvenčním řízení. Pohledávka neexistuje, hájí se firma | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

PSJ je v insolvenčním řízení. Pohledávka neexistuje, hájí se firma

PSJ je v insolvenčním řízení. Pohledávka neexistuje, hájí se firma
PSJ Holding - stavba
• 
ZDROJ: Siebert Martin/Euro

ČTK, bru

Stavební společnost PSJ je v insolvenčním řízení. O jeho zahájení ve čtvrtek rozhodl Krajský soud v Brně na návrh člověka z Ukrajiny, který tvrdí, že mu PSJ od března dluží 200 tisíc korun a že má i další věřitele. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Ve vyjádření společnost PSJ uvedla, že taková pohledávka neexistuje. Jedna z největších českých stavebních skupin se s finančními potížemi potýká dlouhodobě.

„Společnost PSJ údajnou pohledávku ve výši 200 tisíc korun neeviduje, není s údajným věřitelem z Ukrajiny v žádném vztahu a situaci vyhodnocuje,“ uvedl mediální zástupce PSJ Roman Pařík.

Insolvenční návrh na PSJpodal Sergej Malhockyj z ukrajinského Lvova. Uvedl, že společnosti zaplatil zálohu za materiál na stavbu, ale zboží nedostal, ani mu nebyla vrácena záloha. V insolvenčním návrhu uvádí i několik údajných dalších věřitelů PSJ s pohledávkami od desítek tisíc po 480 000 korun. Případné věřitele PSJ soud čtvrtečním usnesením vyzval, aby podali přihlášku pohledávky.

PSJ prodá stavební společnost Alpine Bau za stovky milionů

Firma PSJ vznikla v roce 1990 a se svým holdingovým uskupením firem se postupně zařadila k největším stavebním skupinám ve střední Evropě. V posledních měsících se ale potýká s rozsáhlými finančími potížemi. Vedení holdingu o 47 firmách usiluje o rozsáhlou restrukturalizaci. Zakladatel PSJ František Vaculík nedávno pro E15 uvedl, že firma na svou záchranu potřebuje hotovost ve výší nejméně půl miliardy korun.

Ve středu firma informovala o tom, že prodává svou firmu Alpine Bau CZ, zaměřenou na stavby v dopravní infrastruktuře, společnosti PORR. Jde o obchod přibližně za 12 milionů eur (v přepočtu asi za 308 milionů korun). Transakce ale ještě podléhá schválení regulátora.

Soud povolil reorganizaci jedné z firem skupiny PSJ

Potřebujeme půl miliardy, na prodej může být téměř vše, říká zakladatel potápějícího se holdingu PSJ
Do insolvence míří další firma z holdingu PSJ, věřitelů jsou více než dvě stovky

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!