PSJ má zakázku na pražský komplex Florentinum

Staveniště v Praze na Florenci

Staveniště v Praze na Florenci Zdroj: ctk

Nová kancelářská budova Na Forenci
Celé staveniště je uzavřené a vchod hlídá ochranka
Pohled z kanceláří (vizualizace)
Z bývalé budovy nezbylo nic. Těžká technika nyní hloubí podzemní garáže
Vizualizace vnitrobloku
12
Fotogalerie
Na pražské Florenci, kde ještě v zimě stála bývalá budova Rudého práva, nyní investiční skupina Penta buduje rozsáhlý komplex Florentinum. Jeho nosnou konstrukci postaví stavební společnost PSJ. Hodnota zakázky činí několik set milionů korun.

Celková investice do nového komplexu bude 200 milionů eur, tedy kolem pěti miliard korun. Výstavbu kanceláří nedaleko Florence nebude zajišťovat jeden generální dodavatel. Penta chce stavbu komplexu uskutečnit prostřednictvím více takzvaných vyšších dodavatelů. Vybírat je bude v oddělených výběrových řízeních.

Staveniště Na Florenci v dubnu

Tak bude komplex vypadat

O PSJ čtěte více

PSJ staví u olympijského Soči komplex za desítky milionů

Stavba nejvyššího českého mrakodrapu je v polovině

Main Point Karlín je nejlepší kancelářskou budovou světa

Budovaný komplex Florentinum nabídne 49 000 metrů čtverečních kanceláří, a stane se tak největší administrativní budovou v hlavním městě postavenou v jedné etapě. Základní deska stavby bude mít kolem 13 800 metrů čtverečních, což jsou zhruba dvě fotbalová hřiště. Stavba spolkne přibližně 42 000 metrů krychlových betonu, nákladní auta s betonem budou muset na staveniště asi 7000krát. Plocha bednění na stavbě bude kolem 165 tisíc metrů čtverečních, což je čtyřnásobek plochy Václavského náměstí.

Firmy si v prvním čtvrtletí pronajaly v Praze 79 750 metrů čtverečních kanceláří, což je meziroční i mezičtvrtletní pokles o šest procent. Asi polovinu z uskutečněných transakcí navíc činily obnovené smlouvy již stávajících nájemců. Objem prázdných kanceláří se od ledna do konce března mírně zvýšil na 12,3 procenta, což představovalo 344 tisíc čtverečních volných ploch.