Půlmiliardová rekonstrukce hotelu Thermal se přiblížila realizaci | e15.cz

Půlmiliardová rekonstrukce hotelu Thermal se přiblížila realizaci

Hotel Thermal
Hotel Thermal
• 
ZDROJ: David Vagaday/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal by mohla začít letos na podzim. Ministerstvo financí už vysoutežilo projektanta, který teď k plánované rekonstrukci za zhruba 580 milionů korun zpracovává projektovou dokumentaci. Informaci přinesla mluvčí ministerstva Michaela Tesařová. Hotel, který je každoročně srdcem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, patří státu a ministerstvo financí ho spravuje. Opravy by konání festivalu neměly nijak narušit.

"Aktuálně je vysoutěžen projektant, který již pracuje na projektové dokumentaci. Následně bude přistoupeno k soutěžení jednotlivých dodavatelů. První práce by mohly započít na podzim tohoto roku, to ovšem záleží na průběhu výběrových řízení. Na úvod se počítá s rekonstrukcí pokojů," uvedla Tesařová.

Představenstvo a dozorčí rada Thermalu podle Tesařové ve čtvrtek schválilo investiční plán. Podle něj by práce měly trvat od konce roku 2018 do roku 2021 s tím, že v žádném z uvedených let nesmí narušit pořádání Mezinárodního filmového festivalu.

"V rámci tohoto plánu počítáme rovněž s rekonstrukcí objektu bazénu hotelu a jeho přeměnou na spa wellness centrum pro širokou veřejnost. Investiční plán počítá s rekonstrukcí v hodnotě 580 milionů korun," doplnila Tesařová.

Bazén na střeše hotelu Thermal patřil k symbolům lázeňského města, koncem roku 2016 byl ale z technických důvodů uzavřen a od té doby k velké nevoli veřejnosti i odborníků chátrá. O tom, že ministerstvo financí slibuje změnu bazénu na wellness, napsal server irozhlas.cz

Hotel, postavený podle návrhu manželů Machoninových v 70. letech, prodělal v posledních letech jen dílčí úpravy a potřebuje kompletní rekonstrukci. Loni ministerstvo kultury odmítlo jeho zapsání mezi kulturní památky, mimo jiné i proto, že díky své poloze v centru Karlových Varů i tak podléhá památkové ochraně.

Karlovarský filmový festival nabídne divákům dvě stovky filmů i oscarové hvězdy. Více zde >>>

Autor: ČTK
Newslettery