Šéf Ekospolu koupí zkrachovalou zoologickou zahradu v Táboře | E15.cz

Šéf Ekospolu koupí zkrachovalou zoologickou zahradu v Táboře

Táborská zoo
Táborská zoo
• 
ZDROJ: Hynek Glos/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zadlužená táborská zoologická zahrada bude mít nového vlastníka. Za víc než 16 milionů korun ji koupí majitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec. Prodej odsouhlasil výbor věřitelů zoo, která je v insolvenci. Věřitelé původně zvažovali i možnost prodeje zvířat a následné zhodnocení nemovitostí, protože se jim dříve nabízené ceny za celý komplex zdály nízké.

„Pan Korec se v kupní smlouvě zavázal, že dále bude provozovat zoologickou zahradu a zachová provoz jako takový,“ uvedla insolvenční správkyně Eva Procházková. Dodala, že členové věřitelského výboru ji se souhlasem o prodeji zoo informovali telefonicky, písemné rozhodnutí vyhotoví později.

Navrhovanou cenu akceptovala nejprve v pondělí večer firma Omnipol, což je největší věřitel zadlužené zoologické zahrady. „Ten souhlas je podmíněn tím, že areál bude prodáván jako celek. Jen tak je hodnota pozemků i nemovitostí na nějaké smysluplné úrovni,“ řekl ČTK právní zástupce Omnipolu Štěpán Jahoda.

„Nejde o žádný podnikatelský projekt. Zoo kupuji s tím, že ji chci zachránit, byla by obrovská škoda, kdyby se rozpadla,“ řekl ČTK Korec. Dodal, že patrně žádná zoologická zahrada není výdělečná a počítá s tím, že na její chod bude muset doplácet.

Šéf Ekospolu Evžen KorecAutor: E15 Anna Vackova
Evžen Korec provoz zoo v Táboře zachová

O zoo měl kromě Korce ještě zájem táborský podnikatel Jiří Jeníček. Oba dva v posledních dnech zvýšily své nabídky. Původně se jejich návrhy pohybovaly pod hranicí deseti milionů korun. „Gratuluji panu Korcovi, věřitelský výbor se rozhodl, že přijme jeho nabídku. Podařilo se zachránit zoo a určitě bude v rukou člověka, který zaručí její další rozvoj,“ uvedl na svém facebookovém profilu Jeníček.

Korec je doktorem přírodních věd a má k fauně blízko. „Sám chovám velké množství zvířat jako pávy, různé druhy papoušků, okrasné holuby a s manželkou máme jezdecký klub s několika desítkami koní. Proto, když jsem se dozvěděl, že se zoo dostala do problémů, začal jsem se o ni zajímat,“ uvedl Korec.

Táborská zoo dluží různým subjektům desítky milionů korun. V únoru ukončila provoz pro veřejnost, ale zvířata stále vlastní a stará se o ně. Majitel komplexu Libor Hrubý už před časem uvedl, že za současnou situací stojí chybná rozhodnutí stavebních úřadů v Táboře a na jihočeském krajském úřadě, které odmítly zoo schválit dodatečné stavební povolení. Obě instituce však pochybení nepřipustily.

Můj obchod s tygry: Sehnat licenci a zařídit si zoo je v Česku skoro hračka

Autor: ČTK