Soud zrušil konkurz na Arenu Hagibor, konkurenta Sazky při výstavbě haly | E15.cz

Soud zrušil konkurz na Arenu Hagibor, konkurenta Sazky při výstavbě haly

Neuskutečněný projekt arény
Neuskutečněný projekt arény
• 
ZDROJ: acsw.cz

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soud zrušil po osmi letech konkurz na společnost Arena Hagibor, která před deseti lety chtěla konkurovat Sazce ve výstavbě multifunkční haly pro hokejové mistrovství světa v České republice v roce 2004.

Důvodem zrušení konkurzu je nedostatek majetku, z něhož nebylo možné uhradit ani celou odměnu konkurznímu správci, ale jen třetinu. Zbylou část z 95 tisíc korun odměny je povinen uhradit český stát, uvedla soudkyně Zuzana Svobodová v rozhodnutí. Firmu založenou v roce 2002 tak čeká nejspíše likvidace.

Hala měla stát v Praze 10 v lokalitě zvané Hagibor nedaleko nynějšího Rádia Svobodná Evropa . Toto místo spravované TJ Bohemians bylo první variantou, kde měla nová hala pro šampionát stát. Firma však nezískala stavební povolení a měla potíže i se svým finským investorem. Kvůli jejím potížím tak nakonec připadla úloha vystavět halu společnosti Sazka, která nechala halu zbudovat na jejím dnešním místě ve Vysočanech. Potíže tehdy vedly i k tomu, že původní termín pořádání šampionátu (2003) se posunul o rok, neboť Česko si pořadatelství na poslední chvíli vyměnilo s Finskem.

Ani Sazce ale hala nepřinesla štěstí. Kvůli prodražování její výstavby nebyla nakonec schopná splácet dluhopisy, které kvůli financování stavby vydala, a loni v květnu skončila Sazka i přes její padesátiletý monopol na číselné loterie v konkurzu. Dnes je z původní Sazky prázdná firma, neboť její loterní byznys koupila ve veřejné soutěži vypsané v rámci konkurzního řízení firma Sazka – sázková kancelář vlastněná rovným dílem skupinami PPF a KKCG.