Tesco prodalo dva slovenské obchodní domy | E15.cz

Tesco prodalo dva slovenské obchodní domy

Tesco
Tesco
• 
ZDROJ: Tesco CR

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchodní řetězec Tesco prodal svůj obchodní dům v Žilině tamní developerské společnosti, obchod v něm uzavře. Kupce již má i na svůj OD Prešov. Podnik to uvedl v dopise zaměstnancům. V něm se mimo jiné uvádí, že Tesco v současné době zkoumá další možnosti týkající se jeho obchodních domů na Slovensku a v České republice.

„Dnešní oznámení nám umožňuje uvolnit peníze z prodeje našeho obchodního domu v Žilině a investovat je zpět do služeb pro zákazníky v našich prodejnách po celé České republice a na Slovensku,“ řekl mluvčí Teska Václav Koukolíček. Zaměstnanci z OD v Žilině by podle dopisu měli najít práci v dalších prodejnách společnosti.

Budovy, ve kterých se obchodní domy řetězce nacházejí, jsou podle firmy zastaralé, ale na velmi atraktivních lokalitách s významnou příležitostí k modernizaci a rozvoji. Konkrétní plán se podle firmy bude lišit obchod od obchodu a bude trvat nějaký čas, než bude dokončen.

„Tam, kde to bude možné, budeme chtít i nadále provozovat naše obchody v budovách, které si projdou kompletní rekonstrukcí,“ uvádí Tesco. Tesco je na Slovensku také v pokročilé fázi jednání s investorem, který projevil zájem o obchodní dům v Prešově.

Revize skončila

Média v minulosti spekulovala o prodeji některých obchodním center, které Tesco vlastní v České republice, například OC Letňany. Deník Dnes minulý týden uvedl, že prodejní cena OC Letňany může přesáhnout 300 milionů eur (8,1 miliardy korun).

Vedení řetězce zaměstnancům napsalo, že se nemají znepokojovat spekulacemi v médiích týkajících se podnikání firmy v ČR a na Slovensku. „Revize našeho portfolia byla dokončena,“ uvádí se v dopise.

Firma prodělává miliardy

Obchodní řetězec Tesco v České republice ve finančním roce 2014/2015 vykázal ztrátu 3,9 miliardy korun. V předchozím účetním období společnost prodělala také téměř čtyři miliardy korun. Tržby řetězce loni stouply o 1,1 procenta na 41,7 miliardy korun. Hospodářské výsledky podle společnosti zahrnují mimořádné odpisy majetku.

Tesco loni zavedlo jednotný řídicí tým pro oblast střední Evropy. Prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku tak mají vedení v Praze.

Britský řetězec Tesco vstoupil na český trh v roce 1996, nyní provozuje přes 200 obchodů a podle svých internetových stránek zaměstnává v ČR téměř 14 tisíc lidí. Tesco je největší maloobchodní společností v Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě.

Autor: ČTK