Ustelte si na růžích - najděte svůj opravdový domov Na Malé Růži | e15.cz

Ustelte si na růžích - najděte svůj opravdový domov Na Malé Růži

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Najít bydlení, které v sobě bude spojovat to nejlepší z města i z venkova, se možná může zdát neřešitelným problémem. Pokud ale nahlédnete pod pokličku projektu Na Malé Růži, zjistíte, že i tento gordický uzel má své řešení.

S městem za zády, s venkovem před sebou

Zamířit kvůli tomu musíte do obce Drahelčice u Rudné, která leží pět kilometrů jihozápadně od Prahy. Ke stanici metra Zličín se příměstským autobusem dostanete za pouhých 16 minut, a nákupní zóna je autem dosažitelná do deseti minut. Samotná lokalita však nabízí skvělou občanskou vybavenost: v Rudné najdete mateřskou i základní školu, zdravotní středisko včetně zubní ordinace, poštu, obchody i restaurace.

Rodinné bydlení s mateřskou školkou

Nízkoenergetické, zděné domy s interiéry podle nejmodernějších trendů jsou určeny pro ty, kteří naplno pracují ve městě a klid a pohodu si vychutnávají na venkově. Projekt rodinných domů Na Malé Růži v Drahelčicích u Prahy zkolaudoval v listopadu už svoji druhou etapu. Stejně jako v úspěšné první fázi i nyní jsou řadové domy a dvojdomy stavěné na míru hlavně mladým rodinám, preferujícím moderní bydlení v přírodě a zároveň snadnou dostupnost metropole.

Rodinné bydlení s mateřskou školkou

Druhá etapa projektu Na Malé Růži čítá 40 řadových rodinných domů a 5 dvojdomů s dispozicemi 4+1 a 4+kk. V rámci celého projektu bude postavena i nová mateřská škola, kterou vybuduje přímo investor v místě projektu. Rodiny s malými dětmi tedy nečeká klasický ranní závod o čas, ale pohodová rodinná snídaně a klidný odchod s dětmi do mateřské školky za rohem.

Aktivní život v příjemném tempu

Vedle „městských“ vymožeností se však bydlení Na Malé Růži pyšní i přednostmi, za kterými se obvykle musí cestovat ven z města. Kromě klidu a čerstvého vzduchu Drahelčice nabízí také aktivní odpočinek. Obcí Drahelčice prochází značená cyklotrasa a kousek odtud, v Nučicích, na vás čekají koňské vyjížďky. Milovníci golfu jsou odsud za pár minut ve Vysokém Újezdě nebo na karlštejnském greenu. A pokud chcete jen tak odpočívat a lenošit se sklenkou něčeho dobrého v ruce, stačí se jen pohodlně usadit do křesla na dlážděné terase rodinného domu nebo si s dětmi pohrát na vlastní zahrádce.

Ve jménu Růže

„Projekt nevnímáme jako satelit. Bezprostředně navazuje na stávající zástavbu obce, veškerá infrastruktura včetně komunikací, vybudovaného dětského hřiště a zeleně je řešena velmi velkoryse,“ připomíná Ing. Lenka Livorová, generální ředitelka společnosti F&S Invest a.s. Architektura projektu ctí prostředí, v němž vyrůstá. Domky jsou jednopatrové, takže nepřevyšují tradiční venkovskou zástavbu. Energetická úspornost domů ve třídě B se samozřejmě příjemně odrazí v nižších nákladech na bydlení.

Dispozice domů jsou navrženy jako ideální bydlení pro rodinu – nad velkým obytným prostorem v přízemí, kde je počítáno i s přípravou pro krb nebo krbová kamna, jsou v patře tři ložnice a dvě koupelny. Obytná plocha je přes 100 metrů čtverečních. Architekt myslel i na dostatek úložných prostor včetně přístupného podkroví. Vybavení je ve vyšším standardu a k vytápění domu slouží plynový kotel. „Máme velmi pozitivní ohlasy na detaily zvyšující pohodlí a soukromí každého domu. Hlavní ložnice má například vždy samostatnou koupelnu. Venkovní terasy na zahradě jsme oddělili dřevěnou zástěnou,“ připomíná Lenka Livorová a pokračuje: „stěna v obývacím pokoji je otočená do zahrady a je celá prosklená. Takže v letních měsících lze obytný prostor rozšířit o již zmiňovanou terasu,“ uzavírá.

O výhodách nízkoenergetického bydlení Na Malé Růži se můžete přesvědčit na vlastní oči na adventním dni otevřených dveří v sobotu 29. listopadu od 10 do 16 hodin ve vzorovém domě přímo v místě projektu.

www.namaleruzi.cz

Autor: .

Nejčtenější

Newslettery