Uzavírky na D1 začnou devátého května. Ministerstvo má plán | E15.cz

Uzavírky na D1 začnou devátého května. Ministerstvo má plán

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Devátého května začne dlouho očekávaná rekonstrukce nejstarší a nejvytíženější tuzemské dálnice. S tím bude souviset i řada dopravních uzavírek.

Poslední administrativní kroky pro zahájení oprav dálnice D1 jsou u konce. Ministerstvo dopravy schválilo harmonogram uzavírek na prvních dvou úsecích mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a Lhotkou a Velkou Bíteší. Práce na silnici začnou 9. května. Během první fáze oprav by měly být zachovány dva jízdní pruhy v obou směrech s výjimkou 11. května, kdy bude provoz mezi Bíteší a Lhotkou ve směru na Prahu sveden do jednoho pruhu.

„V úseku mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou začnou stavební práce ve středovém pásu, kdy bude nutné na zhruba 300metrovém úseku uzavřít rychlejší pruhy, aby bylo možné rozebrat svodidla a umožnit přesunutí provozu z jednoho směru do druhého,“ řekl Jan Kroupa z Ředitelství silnic a dálnic. Zatím ale bude provoz zachován ve dvou pruzích v obou směrech, oba jízdní pruhy budou posunuty směrem ke kraji komunikace.

Práce ve středním pruhu v tomto úseku budou podle ministerstva dopravy trvat do 20 května. Poté zde budou silničáři do poloviny června rozšiřovat krajnici vozovky. Ta se bude bude do 10 července rozšiřovat i mezi Lhotkou a Velkou Bíteší.

Celkem se letos mají opravovat čtyři úseky dálnice. Kromě uvedených má jít o úseky mezi Šternovem a Psáři a Loktem a Hořicemi, na kterých se ale do oficiálního zahájení oprav příští čtvrtek uzavírky zatím budovat nebudou. V posledním z balíku loni vyhlášených tendrů je úsek mezi Velkou Bíteší a Devíti Kříži, kde se proti výsledkům výběrového řízení odvolala společnost Eurovia CS k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten výběrové řízení prostřednictvím předběžného opatření pozastavil.

Nejnižší nabídky na modernizaci D1 Autor: E15

O opravách dálnice D1 rozhodlo ministerstvo dopravy předloni v červnu. Nejvytíženější tuzemská dopravní tepna je zhruba deset let za svojí životností. Celkem je na opravy připraveno 21 úseků od Mirošovic na 21 kilometru po exit Kývalka na 182 kilometru. Celá obnova dálnice potrvá několik let a má stát zhruba 14 miliard korun.

Autor: ČTK, nos
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.