VGP uzavírá další obchod s Tristan Capital | E15.cz

VGP uzavírá další obchod s Tristan Capital

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: VGP

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemský developer průmyslových areálů VGP je těsně před dokončením dalšího miliardového obchodu. Podle zahraničních zdrojů finalizuje smlouvu se společností Tristan Capital Partners o prodeji 80procentního podílu v sedmi svých projektech za 140 milionů eur (téměř 3,5 miliardy korun).

V Londýně sídlící Tristan je manažerem evropských realitních investic a spolu s firmou AEW Europe spravují oportunistický fond EPISO, který začátkem letošního roku koupil rovněž 80procentní podíl v jiných šesti průmyslových parcích VGP v Česku. Hodnota transakce tehdy dosáhla 300 milionů eur (zhruba 7,3 miliardy korun).

Začátkem léta společnost VGP oznámila, že uzavřela předběžnou dohodu o prodeji podílu v dalším balíku svých parků za 140 milionů eur. Jméno zahraničního kapitálového partnera však nezveřejnila. Zahraniční zdroje upozorňují, že aktuální obchod strukturou kopíruje předchozí transakci.

VGP si stejně jako v minulém případě ponechá 20procentní podíl v projektech a zůstane zodpovědná za správu objektů a jejich pronájem. Předmětem obchodu jsou tentokrát převážně rozestavěné areály VGP Park Hradec Králové, VGP Park Nýřany, VGP Park Olomouc, VGP Park Mladá Boleslav a VGP Park Liberec I a II.

Společnost VGP také v současné době dokončuje továrnu na výrobu hygienických potřeb v Hrádku nad Nisou, kterou staví pro svého belgického akcionáře, skupinu Barta Van Malderena. Investice do areálu a spuštění nového závodu, jehož provozovatelem bude společnost Vynka, dosáhne řádově miliard korun. Postupně má zaměstnat přes 300 lidí.

VGP stoupl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně na 10,5 milionu eur, z 9,7 milionu eur vykázaných v prvním pololetí roku 2010. Čisté výnosy z pronájmu vzrostly o 36 procent na 9,8 milionu eur.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: Denisa Novotná