Vítkova CPI koupila ve Varšavě kancelářskou budovu Concept Tower | E15.cz

Vítkova CPI koupila ve Varšavě kancelářskou budovu Concept Tower

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Realitní skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, koupila ve Varšavě kancelářskou budovu Concept Tower. Jde o čtrnáctou nemovitost, kterou CPI ve Varšavě získala. Celková pronajímatelná plocha je 314 tisíc metrů čtverečních.

Budova se nachází na ulici Grzybowska ve čtvrti Wola. Je téměř stoprocentně obsazena. Dokončena byla v roce 2012 a na 15 podlažích nabízí 9000 metrů čtverečních kancelářských prostor nejvyšší třídy.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Čistý zisk skupiny loni meziročně vzrostl o 8,6 procenta na 685 milionů eur (18,7 miliardy korun). Tržby stouply o 11,3 procenta na 672 milionů eur (18,3 miliardy korun). Čistý příjem z obchodních činností vzrostl o 7,8 procenta na 345 milionů eur (9,4 miliardy korun).

Autor: ČTK