Vítkova CPI Property Group ve čtvrtletí zvýšila tržby i zisk | E15.cz

Vítkova CPI Property Group ve čtvrtletí zvýšila tržby i zisk

ČTK

Skupina CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila tržby o 32 procent na 125 milionů eur (3,23 miliardy korun). Čistý zisk firmě vzrostl o dvě procenta na 24 milionů eur (620 milionů korun).

Skupina pokračuje v expanzi v Polsku, naposledy koupila dvě kancelářské budovy v centru Varšavy. Napsal to server Euro.cz.

"CPI Property Group se dál zaměřuje na dlouhodobé investice v Česku, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Udržujeme vysokou obsazenost při zvyšujících se příjmech z nájemného. I výhled na zbytek roku 2018 je pozitivní," cituje server výkonného šéfa CPI Property Group Martina Němečka. Čistý příjem z nájemného skupině v prvních třech měsících roku stoupl o 24 procent na 67 milionů eur.

Miliardářské duo zvyšuje tlak na Vítkovu skupinu

Do nových budov skupina v poslední době investuje zejména v Polsku. Po dubnovém nákupu pěti obchodních center HopStop zde aktuálně získala varšavské kancelářské objekty Atrium Centrum a Atrium Plaza. Dvě sedmipodlažní budovy v centru polské metropole disponují celkovou pronajímatelnou plochou 32.000 metrů čtverečních a parkovištěm se 410 místy. Prodávajícím byla společnost Peakside Capital.

Loni CPI Property Group vydělala 16,9 miliardy korun. Čistý zisk firmy se tak meziročně zvýšil zhruba o 40 procent. Zásluhu na rekordních číslech měl růst cen realit v Evropě a masivní expanze, zejména převzetí 11 obchodních center od CBRE Global Investors za 18 miliard korun, píše Euro.

Vítkova skupina upsala dluhopisy za čtrnáct miliard
Vítkovým CPI Bytům po přecenění nemovitostí vzrostl zisk

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud