Vítkova CPI zvýšila zisk o deset miliard | E15.cz

Vítkova CPI zvýšila zisk o deset miliard

Vítkova CPI zvýšila zisk o deset miliard
Radovan Vítek studoval práva v Plzni údajně nestandardním rychlo-způsobem
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila zisk na 12,5 miliardy korun. Je to zhruba o deset miliard více než v roce 2015. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnota aktiv společnosti loni dosáhla v přepočtu 157 miliard korun, což je meziroční nárůst o čtvrtinu.

"Trh stále nabízí velké množství levných peněz, rozumné příležitosti k jejich investování jsou však velmi limitované. Hodně prostředků tak směřuje do nemovitostí a důsledkem je, že dobré nemovitosti se obchodují draho a zároveň se najdou i kupci na nemovitosti s velkým rizikem," řekl HN ředitel CPI Martin Němeček.

CPI před několika dny dokončila nákup 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Zaplatila za ně zhruba 18 miliard korun, což je přibližně stejně jako dohromady za všechny akvizice v loňském roce. Podle Němečka chce společnost udělat letos ještě jeden několikamiliardový obchod.

Miliardář Vítek koupil obchodní centra za 17,5 miliardy korun

CPI plánuje expandovat v dalších evropských městech. "Chceme se soustředit na čtyři země, které jsou pro nás klíčové, a těmi jsou Německo, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Prostor k největšímu rozvoji vidíme v Polsku a velmi věříme také Maďarsku," uvedl Němeček.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Loni získala například centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Vítek investuje v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Loni koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!