Winterstein ovládne velký projekt ve Vysočanech, naváže na Harfu | e15.cz

Winterstein ovládne velký projekt ve Vysočanech, naváže na Harfu

Galerie Harfa
Galerie Harfa
• 
ZDROJ: Vackova Anna/E15
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní byznysmen Tamir Winterstein letos vykoupí podíly svých společníků z projektu na výstavbu dalších kancelářských budov a bytů v Praze ve Vysočanech. Projekt v sousedství O2 areny si vyžádá celkovou investici v řádu miliard korun a bude navazovat na obchodní a kancelářské centrum Harfa, které Wintersteinova Lighthouse Group dokončila již v minulých letech.

„Do výkupu podílů od akcionářů Lighthouse Group dám řádově stovky milionů korun. Bude to pravděpodobně ještě záležitost letošního roku,“ řekl deníku E15 Winterstein.

Konsolidaci skupiny do svých rukou zahájil Winterstein již loni. Opět za stovky milionů odkoupil podíly společníků z nestrategické části skupiny. Podílníci typu německé Deutsche Bank, polského holdingu GTC či izraelské společnosti Scorpio BSG si nechali účast v komerčních budovách na Harfě a v tamních připravovaných projektech.

Čtěte rozhovor s Tamirem Wintersteinem:

Nyní vycouvají i z budoucích projektů, zatímco u stávajících obchodů a kanceláří si pravděpodobně i s Wintersteinem počkají až na investora, který budovy koupí.

„Až do minulého roku jsme pracovali dohromady se společníky. Naše cesty se však minimálně zčásti rozdělily kvůli odlišným prioritám,“ říká developer. Na jeho společníky prý byly připravované projekty Lighthousu příliš malé nebo se místo výstavby chtějí věnovat jen akvizicím již fungujících výnosových nemovitostí.

Lighthouse Group dosud dala do tuzemských realitních projektů kolem 350 milionů eur. Připravované projekty velikost skupiny minimálně zdvojnásobí

Přitom plánované projekty ve Vysočanech jsou v úhrnu výrazně větší, než co tam Lighthouse zatím postavil. Celkem na místě současných parkovišť mohou vzniknout až tři budovy, každá s plochou kolem 25 tisíc metrů čtverečních. Budou to hlavně kanceláře a byty.

„Na jednu z kancelářských budov na Harfě už máme stavební povolení. Nyní jednáme s potenciálními nájemci,“ uvedl byznysmen. Spekulativně prý na rozdíl od současných konkurentů stavět nechce.

Newslettery