Rockaway věří propojování kryptoměn. Vložil desítky milionů do firmy Neon Labs

Viktor Fischer, investiční partner Rockaway Capital

Viktor Fischer, investiční partner Rockaway Capital Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Fond RBF spadá do skupiny Rockaway Capital. Ta chce v následujících dvou letech do blockchainových startupů investovat přes dvě miliardy korun.
Tuzemský kryptoměnový fond Rockaway Blockchain Fund Jakuba Havrlanta poslal vyšší desítky milionů korun do dalšího startupu. |
3
Fotogalerie

Tuzemský kryptoměnový fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) nalil vyšší desítky milionů korun do dalšího startupu. Do svého portfolia pořídil podíl ve společnosti Neon Labs, která vývojářům poprvé umožňuje, aby jejich finanční služby mohly fungovat současně na kryptoměnových blockchainech Etherea a Solany. Neon Labs vybraly 40 milionů dolarů, téměř 890 milionů korun. Informaci deníku E15 potvrdil investiční šéf RBF Dušan Kovačič. 

Neon Labs dokáže přenést služby decentralizovaného financování (DeFi) z blockchainu Etherea na blockchain Solany, aniž k tomu potřebuje přepisovat zdrojový kód. Tato možnost je stále žádanější, protože Ethereum momentálně nestíhá a zapisování nových informací do něj výrazně zdražilo. Proto také tato digitální mince odrazuje stále více uživatelů.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!