Aplikace na hlídání rozpočtů Patron GO získala investici 40 milionů korun. Chystá expanzi

Zakladatelé startupu Patron GO Jiří Paták a Lukáš Vršecký.

Zakladatelé startupu Patron GO Jiří Paták a Lukáš Vršecký. Zdroj: Patron GO

Aplikace Patron GO, který hlídá rodinné rozpočty, získala investici 40 milionů korun. Zároveň expanduje do Evropy. První zemí bude Slovensko, následovat bude Polsko a další evropské trhy. Patron GO, která působí na trhu přes rok, o informovala dnes.

Za vstupem na slovenský trh stojí investor Zero Gravity Capital podporující inovativní projekty. V aplikaci se za rok zaregistrovalo 35.000 českých uživatelů, kterým Patron GO analyzoval 2,5 milionu platebních transakcí a našel více než 70 tisíc předražených plateb. Finanční antivirus Patron GO je zdarma ke stažení na App Store i Google Play.

Na Slovensku firma plánuje do konce roku získat minimálně 15 tisíc uživatelů. Do konce letošního roku chce spustit službu také na polském trhu, kde již v současnosti domlouvá strategické spolupráce i vstup polského investora.

Fond Zero Gravity Capital se svou investicí rozšiřuje portfolio investorů, kterými jsou Lighthouse Ventures, P&J Capital a Ory Weihs. Ti do společnosti investovali přes 25 milionů korun.

Patron GO vychází z dílny Jiřího Patáka, který stojí třeba za srovnávačem finančních produktů ChytryHonza.cz, a Lukáše Vršeckého. Ten vybudoval věrnostní platformu Rondo. Na slovenské verzi aplikace tým Patron GO pracuje několik měsíců. Oficiální start je plánován na červen letošního roku.

„Patron GO nabízí novou úroveň správy financí. Staví na znalosti trhu, byznysových dat a pokročilém transakčním mapování. Vše se dělá na jednom místě přímo v mobilu,“ uvedl Vršecký. „Slovensko se nabízí jako první volba pro začátek expanze do Evropy. Finanční transakce, nástroje a modely chování českých i slovenských uživatelů jsou velmi podobné,“ doplnil Paták.

Antivirus Patron GO funguje na principu pasivního náhledu na bankovní účet, kde pomocí speciálního algoritmu identifikuje předražené, ale zároveň i nebezpečné transakce, typicky rychlé půjčky. Hlídá tak finanční zdraví uživatele komplexně. Identifikované platby pak označí jako viry a majitele účtu na ně upozorní a navrhne řešení.